Prvi hrvatski bolid nazvan je Phoenix a djelo je mladih stručnjaka i studenata Tehničkog fakulteta iz Rijeke koji su na njemu radili dvije sezone. Najviše vremena utrošili su na razvijanje, eksperimentiranje i testiranje materijala. Radi se o bolidu RRC4, prvom s aerodinamičnim paketom u povijesti.  Koristi se ugljičnim vlaknima radi smanjenja mase, a umjesto čelika koristi se aluminij.  Može postići brzinu i do 230 km/h.  Cilj tima na čelu s Matijom Prpovićem je natjecanje na svjetskim Formula Student natjecanjima koji okupljaju preko 50 000 ljudi. Na ovogodišnjem najcjenjenijem studentskom projektu u Mađarskoj riječki tim bio je jedini hrvatski natjecateljski tim. Natjecao se pod nazivom Riteh Racing Team i zauzeo 23. mjesto dok je u utrci izdržljivosti bolid postigao 17.mjesto. Natjecanje je podržano od strane Instituta inženjera strojarstva. Ovaj tim budućih inženjera osvojio je 2010. godine 3. mjesto za idejni projekt, 1. mjesto u kategoriji najekonomičnije konstrukcije u Njemačkoj na stazi Hockenheim, za diferencijal bolida 2.mjesto na Sajmu inovacija u Londonu te 33. mjesto na natjecanju FS Silverstone u Engleskoj.

Svoj drugi bolid predstavili su 2011. u Mađarskoj gdje su zauzeli 28.mjesto. Poduzetnici i obrtnici ih hvale, podržavaju i sponzoriraju.